OOOAW fyllde 5 år och vi var med och firade med konfettibomber, tvättbjörnar och tårta innan vi gick vidare till EAST och seglade iväg i en sushibåt.
Fredagskalas tillsammans med 13 tjejer från Friendcation. Fullfest och hemma innan 12. Älskar det. Direkt från jobbet, tidigt hemma – ej bakis dagen efter. 10p.
Nånstans efter det här lilla numret kom en tårta inflygandes på en raket av sprutljus och glitter. Den mumsa vi i oss som att igen såg på och tog sen taxi vidare till EAST för middag.
Bra kombo; rätt in i kaklet innan kl 21, sen social dinner med klubbtoner, bra service, sushi och ännu bättre snack. Vår värdinna Fiona som oxå är med i gruppen lös med sin närvaro och såg till att vi hade en riktigt trevlig middag. Herregud, sushibåten. Hann inte ta en bild innan den kölhalades av 13 pirayor. 😉
Friendcation på fest – Skolfoto edition: Det är något härligt över att vi för varje dag som går knyter nya band med tjejer från gruppen. Rena vinstlotten!
Ping: VÅRKOLLEKTIONER & MORGONMÖTEN | LOUISE JOHANNESSON